fbpx

כך מטפלים בקליניקה בילדים בדרך קלה ונעימה, בשיתוף פעולה של הילד וההורים ובתוצאות יוצאות דופן, ורואים איך הקליניקה צומחת ומתרחבת

בקליניקה הזאת הילדים מבקשים לבוא לטיפול (כי הוא כמו משחק עבורם), ההורים שמחים להביא אותם (וגם לקחת אחריות ולטפל בבית), הטיפול אפקטיבי למגוון אתגרים בריאותיים שאופייניים לתינוקות וילדים קטנים והקליניקה שלך הולכת ומתרחבת

ילדים מביאים אור לקליניקה. יש להם אנרגיה מיוחדת ונקייה והם יכולים להפוך כל קליניקה לשמחה. אבל לפעמים הם לא רוצים לקבל טיפול כי יש להם זיכרונות לא נעימים והם חוששים, מה שגורם להורים להירתע ולקחת צעד אחורה ולטיפול להיכשל (ואפילו לפעמים לא להתחיל בכלל).

ויש גם מצבים בהם הילד משתף פעולה אבל הטיפול פחות מצליח – משהו נתקע, ההורים מביאים את הילד ברצף ויום אחד פשוט נעלמים…

חוסר ההיענות, החששות וקטיעת הטיפול אלה דברים שמתסכלים את כל הצדדים! את הילד וההורים וגם אותנו המטפלים, ויש מטפלים שרק בגלל הסיבה הזאת בוחרים לא לטפל בכלל בילדים!

האמת היא שזה לא חייב להיות ככה.
מה אם הייתי אומר לך שיש שיטת טיפול:

שבה הילד יכול לשחק, לצייר לשמוע סיפור או לעשות (כמעט) כל מה שהוא רוצה, תוך כדי שהוא מקבל טיפול ושבגלל זה הוא מבקש לחזור לטיפול שוב ושוב.
שבונה אמון מול ההורים כבר משיחת הטלפון הראשונה, הם שמחים להביא את הילד לטיפול (כי הילד ממש מבקש!) וגם מקבלים ממך הדרכה לטיפול ביתי ומיישמים את זה (ולפעמים זה ממש משנה את החיים של כל המשפחה).
שיודעת להשיג תוצאות טיפוליות נהדרות במגוון אתגרים בריאותיים שאופייניים לתינוקות וילדים
שבזכותה ההורים שמחים לספר לחברים ומשפחה על הטיפול שלך פשוט כי לילד (ולהם) היה כיף בטיפול וזה עזר להם והקליניקה שלך גדלה ומתרחבת
שלמטפלים קל ללמוד וליישם אותה ומהיר להתחיל לטפל בה
שבזכות כל אלה, הקליניקה שלך הולכת ומתרחבת
ויש גם בונוס: אם יש לך ילדים משלך, הם ממש יבקשו ממך לטפל בהם בשיטה 😊
וגם, שיטת ה"שונישין" פותחה אמנם עבור ילדים אבל נמצאה אפקטיבית גם למבוגרים!

לשיטה הזאת קוראים “שונישין" –
הדרך היפנית לטיפול בתינוקות וילדים

הי, שמי ערן לשם, מטפל ברפואה סינית משנת 2001 ורפואה יפנית ו"שונישין" משנת 2006, בעל קליניקה מצליחה לטיפול בתינוקות וילדים.

תמיד רציתי לטפל בילדים ותמיד חיפשתי את הטיפול שמצד אחד יהיה ידידותי ושההיענות של הילד וההורים תהיה מקסימלית ומצד שני שתהיה אפקטיבית ושתעזור במגוון אתגרים בריאותיים של תינוקות וילדים.

בשנת 2006 גיליתי את ה"שונישין" – הדרך היפנית לטיפול בילדים והתאהבתי. התחלתי לטפל וראיתי איך הילדים וההורים מתאהבים גם הם בשיטה. ראיתי גם שכשהילד רגוע, שמח ומאוזן בטיפול, הטיפול מצליח יותר וכשאני רותם את ההורים לטיפול ומלמד אותם טיפול ביתי קל ופשוט, זה יוצר אפקט מדהים כי הילד מקבל מגע ויחס כל יום בבית וזה משפיע על הבריאות שלו באופן ישיר.

בשנת 2011 התחלתי ללמד את שיטת ה"שונישין" בארץ ומאז למדו אותה מעל 700 מטפלים. לימדתי את השיטה גם ב"מכבי טבעי", “כללית רפואה משלימה" ובמרפאה לרפואה משולבת בבית החולים “אסף הרופא".

וזה אומר שאלפי ילדים מקבלים טיפול בשיטה מדי שנה וזה משפיע דרמטית עליהם ועל המשפחה שלהם וגם על המטפלים עצמם שיכולים ליישם טיפול אפקטיבי ולהגדיל את הקליניקה שלהם

אם טיפול בילדים מעניין אותך – בין אם יש לך כבר קליניקה לטיפול בהם או שהיית רוצה להתחיל אני מזמין אותך לקרוא עוד על ה"שונישין" ועל הקורס ללימוד השיטה.

725 מטפלים כבר למדו שונישין, הנה כמה מהחוויות שלהם

תודה לך שהכרת לנו את השיטה המדהימה הזאת!
לא רואה כבר את הקליניקה שלי בלעדיה.
ממליצה לכל התלמידים שלי תמיד, ולכל הקולגות שהם הורים.
לדעתי, כל הורה שהוא גם מטפל צריך את הכלי הזה באמתחתו.
בין אם הוא מתכוון לטפל בילדים או לא. זה פשוט מתנה להורים שבינינו.
מירב מזרחי
כל כך משמח לראות שילדים שממש צריכים טיפול עושים אותו בשמחה מבלי להיות בסטרס במהלכו!
ולגבי תוצאות - אין ויכוח: השונישין פשוט עובד.
נירית יעקב כהן

הקורס ללימוד שיטת השונישין מתאים ל:

מטפלים ברפואה סינית, שיאצו או טווינה או סטודנטים בתחום
מטפלים בתחומים מגוונים ברפואה משלימה או התחום הפרא רפואי (יש מסלול לימודי ייחודי למטפלים שאינם מהתחום הסיני)
מטפלים שכבר מטפלים בילדים ורוצים כלי טיפולי נוסף ואפקטיבי שמשפר את ההיענות ואת התוצאות
מטפלים שרוצים להתחיל לטפל בילדים ולראות תוצאות תוף זמן קצר יחסית
מטפלים שהם הורים או סבתות/סבים ורוצים לטפל בילדים או בנכדים
מטפלים שרוצים להרחיב את הקליניקה, לטפל ביותר מטופלים ולהגדיל את ההכנסות מטיפולים
מטפלים שרוצים להצטרף לקהילה של מעל 700 מטפלים, לקבל הדרכה, מענה לשאלות, מקום להתייעצויות וליווי ולהפסיק להיות לבד
קורס מעולה מכל הבחינות: התכנית ובניית הנושאים, תרגול והדגמות קליניות שהמחישו בבירור עד כמה הגישה לילדים יכולה להיות אינטראקטיבית ומהנה ברמת הילד, גישה שכמעט ואינה קיימת ברפואה המערבית והרפואה הסינית הקלאסית. הדגש היה על הישום הפרקטי ויצאנו עם כלים ברורים לשלב בפרקטיקה.
ד"ר ניסים קויתי - רופא ילדים

להצטרפות מיידית לקורס שונישין

איך לומדים לטפל בשונישין?

הקורס ללימוד שיטת השונישין בנוי מ-2 חלקים: קורס דיגיטלי עם תכנים עיוניים ומעשיים שזמין עבורך בכל זמן ומכל מקום ונשאר שלך לתמיד, ומפגשי תרגול ויישום פרונטליים לתרגול מעשי של השיטה, שיפור המיומנות, צפייה בהדגמות, העלאת מקרים מהקליניקה מענה על שאלות ועוד.

בכל זמן אפשר לשאול שאלות ולהתייעץ ולמעשה לקבל ליווי צמוד לאורך כל הדרך (גם שנים אחרי סיום הקורס) ולא להישאר לבד – הצטרפת לקהילה של מעל 700 מטפלים בשונישין.

הקורס הדיגיטלי ללימוד שיטת השונישין - ללמוד לעומק על הטיפול בילדים (והורים) בדרך היפנית, בצורה פרקטית וגמישה ללימוד

הקורס הדיגיטלי נמצא באתר סגור (מקבלים שם משתמש וסיסמה שמאפשרים כניסה ייחודית) שזמין עבורך מכל מקום, שעה ומכשיר – מחשב, סמארטפון, טאבלט. הקורס נשאר שלך לתמיד – אין עליו מגבלה של זמן, ולכן מאפשר למידה בקצב אישי ואפשרות לחזרה על החומרים בכל זמן שמתאים לך.

הקורס הדיגיטלי כולל תכני וידאו, מצגות וקבצים, עיוניים ומעשיים, שמלמדים אותך את הרקע, התיאוריה, האבחנות, שיטות הטיפול ופרוטוקולי הטיפול בבעיות הנפוצות ביותר של תינוקות וילדים ומאפשר לך להתחיל לטפל מיידית בשיטת ה"שונישין".

סילבוס הקורס הדיגיטלי:

פרק 1: איך הכל התחיל? היסטוריה רק והתפתחות השונישין ביפן

 • התפתחות הרפואה ביפן ב-1,800 השנים האחרונות
 • מקורות טיפול ה"שונישין" – הכתבים הסיניים העתיקים
 • פיתוח ה"שונישין" באוסאקה יפן באמצע המאה ה-17 על רקע תקופת בידוד של 200 שנה

פרק 2: על מהותם האמיתית של תינוקות וילדים - לא מבוגרים קטנים

 • השפעת חוסר הבשלות של המערכות הפנימיות על הבריאות
 • על רגשות וכיוונים – מהם הכיוונים של הרגשות, מהי התנהלותו הרגשית של תינוק וילד קטן ואיך מסייעים לו לווסת את רגשותיו
 • מהו הבסיס האנרגטי של תינוק וילד ואיך מחזקים אותו

הגוף יודע, ההורה יודע – אבחנת תינוקות וילדים באמצעות תשאול ממוקד, מישוש והתבוננות, וחלוקה ל-4 הטיפוסים של הריפוי המרידיאני היפני

 • תשאול הורה וילד – מהם המפתחות ליצירת תשאול מדויק? אצל ההורה והילד נמצאות כל התשובות, צריך רק לדעת מה ואיך לשאול.
 • האם הילד “עודף" או “חסר" – הכלל הראשון והמהותי באבחנה
 • מה הגוף מספר לנו? איך לאסוף מידע מהימן מהגוף על ידי מישוש והתבוננות
 • אבחנת דופק – מה הדופק מספר על מצבו של הילד עם דרך פשוטה לאבחון דופק בילדים
 • ה"שערים" שמתגלים על וריד האצבע המורה – אמצעי אבחון סיני עתיק ומרתק שמראה את עומק וחומרת המחלה אצל ילדים עד גיל 3
 • סיכום האבחנה והחלוקה ל-4 הטיפוסים של הריפוי המרידיאני היפני, על פי הנתונים שאספנו מאבחנות המישוש וההתבוננות ומתשאול ההורים והילד, ובכך מציאת שורש חוסר האיזון.

פרק 4: הטיפול האפקטיבי בתינוקות וילדים בדרך היפנית

 • שלב ההכנה לטיפול: שלב חשוב של כמה דקות לפני הטיפול בו אנחנו מנקים מחשבות ורגשות ומוכנים כ"כלי ריק" לטיפול
 • שלב 1: טיפול השונישין המערכתי – המטרה: לווסת, לאזן ולהניע את האנרגיה, ה-צ’י בערוצי האנרגיה – המרידיאנים, ובכך לחזק את יכולת ההתמודדות של הילד. הדגמת הטיפול, צעד אחרי צעד.
 • שלב 2: טיפול על פי אבחנה/"טיפוס" – איזון ה"טיפוס" (על פי 4 הטיפוסים של הריפוי המרידיאני היפני) באמצעות צמדי נקודות ו/או אזורי ההשפעה, שמאפשר נגיעה בשורש חוסר האיזון של הילד וחיזוקו.
 • שלב 3: טיפול ספציפי/סימפטומטי – טיפול ממוקד בבעיה הבריאותית הספציפית של הילד. לדוגמא: בעיות נשימה, דלקות ונוזלים באוזניים, בעיות עיכול, חוסר שקט והפרעות קשב וריכוז ועוד.

בשיעורים ניתנים פרוטוקולי טיפול מסודרים וברורים ב"שונישין" לטיפול במגוון בעיות נפוצות אצל תינוקות ולילדים.

השיעורים כוללים הדגמות מצולמת של מהלכי הטיפול על תינוקות, ילדים ומבוגרים.

 • השלב הביתי: שלב משמעותי של שיתוף ההורים בטיפול. מפורט בפרק הבא.

פרק 5: בלעדיהם הטיפול אינו שלם - ההורים כשותפים מרכזיים בטיפול

 • הגישה להורים – הורים לילד חולה עברו בדרך כלל מסע מתיש: רופאים, בדיקות, לעתים בתי חולים וניתוחים, היעדרות מהעבודה, מחסור בשעות שינה, תשומת לב שממוקדת במחלת הילד ועוד. לכן אימוץ גישה מתאימה חיונית בטיפול. בחלק זה נלמד על הגישה – מקשיבה, מכילה וגם משלבת את ההורה בטיפול.
 • בניית אמון אצל ההורים ותיאום ציפיות – הורה יביא את הילד שלו לטיפול רק אם הוא ייתן בך אמון, ואמון נבנה בשיחת הטלפון הראשונה ובמפגש הראשון אצלך בקליניקה שיקבע את עתיד הטיפולים.

תיאום ציפיות הוא מרכיב מרכזי בהצלחת הטיפול. כדי שטיפול יצליח בעיני ההורה, אנחנו חייבים להבין את הציפיות שלו ולתאם אותם עם מה שבאמת צפוי – מה אפשרי, מה לא אפשרי ומה עשוי להשתבש (ומה עושים אם זה קורה).

בשיעור זה נלמד איך בונים אמון ומתאמים ציפיות בדרך נכונה שמסייעת להורים להיכנס לתהליך הטיפולי ולהתמיד בו.

 • הטיפול הביתי: ההורים הם הגורם המשמעותי ביותר בגידול הילד ולכן הטיפול אינו שלם בלי רתימתם לטיפול. בשלב הביתי אנו מלמדים את ההורים טיפול ביתי ב-2 אפשרויות – טיפול פשוט או ע"י הערכה לטיפול ביתי – “דגדוגים מחזקים" , שמשרת 2 מטרות:
 1. יצירת המשכיות בין הטיפולים בקליניקה ובכך אנו משפרים את האפקטיביות של הטיפול.
 2. יצירת זמן איכות של הורה-ילד, אחד על אחד, במשך כל יום. מגע, תשומת לב, משחק משותף ועוד יוצרים חיבור שתורם להפחתת מתח ורגיעה, לחיזוק מערכת החיסון ולאיזון הילד.

בשיעור נלמד איך מנחים את ההורים בטיפול הביתי, איך מוודאים בדרך עדינה שהם מיישמים ואיך עוזרים להם להמשיך בטיפול הביתי גם אחרי שהטיפול בקליניקה הסתיים.

 • השאלות וההתלבטויות הנפוצות של הורים – איך מתמודדים ומה עונים? שאלות והתלבטויות יש לכל אחד. כמטפלים חשוב לנו לדעת מהן השאלות וההתלבטויות המרכזיות ומה ואיך לענות להן, כי מענה נכון מפחית חששות וחוסר בטחון ומגביר אמון ונכונות להמשיך בטיפול.

פרק 6: מרחיבים את הקליניקה עם טיפול ה"שונישין"

המטרה העיקרית שלנו המטפלים ולמעשה השליחות שלנו, היא לעזור, להקל, לחזק ולאזן. ה"שונישין" הוא כלי טיפולי שיודע לעשות את כל אלא בצורה אפקטיבית, ולא רק – הוא גם כלי טיפולי שעוזר להרחיב את הקליניקה.

כי כשהטיפול ידידותי והילד אוהב לקבל אותו (והרבה פעמים אפילו מחכה להגיע לטיפול) והוא אפקטיבי, מקל ומחזק, ההורים הופכים ל"שגרירים" שלך ושמחים לספר ולהמליץ.

בפרק זה נלמד על כמה דרכים להפיץ את הבשורה של קליניקת הילדים שלך:

 • פה לאוזן אקטיבי – הדרך הכי אפקטיבית ומהירה להביא מטופלים שרוב המטופלים מפספסים…נלמד על איך יוצרים הפניות באופן אקטיבי, קודם כל מהמטופלים שלך שהם הורים לילדים.
 • יצירת שיתופי פעולה – להתחבר עם מקומות בהם יש ילדים יכול להרחיב את הקליניקה שלך דרמטית. איך יוצרים שיתופי פעולה שמקדמים את שני הצדדים עם מקומות כאלה – איך יוצרים את הקשר, מה אומרים בפגישה, מה נותנים לאותם המקומות ואיך יוצרים חיבור חזק שיכול להימשך שנים רבות ולהניב הרבה מטופלים.
 • מה אומרים בשיחת הטלפון הראשונה – מהי הדרך לנהל שיחה בצורה נכונה כשהורה מתקשר לברר על הטיפול, כך שהשיחה תסתיים בקביעת טיפול.
 • סדרות טיפולים – איך מציעים להורה סדרת טיפולים ולמה סדרה היא כלי אפקטיבי שעוזר לטיפול להצליח יותר.
 • מטופלים חוזרים – מטופל מרוצה הוא נכס של ממש שיש להשקיע בו. מה עושים כדי לשמור על קשר עם המטופלים המרוצים והטובים שלך, כדי שהם יחזור כשהם צריכים ויפנו חברים ומשפחה.

נספח למטפלים שאינם מהתחום הסיני: מושגי יסוד מעשיים ברפואה סינית ויפנית והחיבור לטיפול בילדים.

שיטת השונישין מגיעה מעולם הרפואה הסינית. אבל בגלל שהיא פשוטה ללימוד וקלה ליישום (ויחד עם זאת מאוד אפקטיבית), מטפלים מתחומים אחרים יכולים גם ללמוד אותה ולהצליח בטיפולים בה.

לשם כך ישנן 4 הדרכות הכנה למטפלים שאינם מעולם הרפואה הסינית עם מושגי יסוד מעשיים והחיבור שלהם לטיפול בילדים.

מפגשי התרגול והיישום של קורס שונישין - לשפר את המיומנות והביטחון ואת ההצלחות בטיפול

ה"שונישין" הוא כלי טיפולי מעשי ולשם כך אחנו לא מסתפקים בקורס דיגיטלי בלבד, אנחנו גם נפגשים ממש.

במפגשים אלה אנחנו מתרגלים הלכה למעשה את טכניקות הטיפול אחד על השני: את החזקת הכלים, את מידת הלחץ על העור, את המישוש של האזורים השונים על מנת לאבחן, ומיישמים טיפולי “שונישין" בזוגות, תוך דיוק ותיקון אישיים.

במפגשי יש הדגמות חיות עם ילדים שלאחריהם מנתחים את המקרה, ניתן להעלות מקרים מהקליניקה וכל שאלה.

ממשובים של מטפלים, כבר בסיום המפגש הראשון מרגישים ביטחון והבנה עמוקה יותר של הטיפול,

המפגשים מתקיימים בכל כחודשיים ובמסגרת הקורס ניתן להגיע ל-4 מפגשים, בצורה גמישה, מתי שנוח ומתאים לך.

עם הצטרפותך לקורס השונישין, יישלחו אליך מועדי ומיקום המפגשים.

מתייעצים, שואלים ומקבלים תמיכה וליווי לאורך כל הדרך

מדי פעם עולות שאלות – לגבי מקרה מסוים מהקליניקה או מהבית, באיזה טכניקת טיפול עדיף להשתמש,  לדייק את האבחנה, התמודדות עם ההורים ועוד.

חשוב לשאול (כי כך לומדים) וחשוב לא פחות כמובן, שיהיה מענה מקצועי שייתן את הכיוון הנכון ולכן תמיכה וליווי הם חלק בלתי נפרד מקורס השונישין, והם נמשכים לאורך כל הדרך שלך, גם הרבה אחרי שהקורס מסתיים.

מטפלי השונישין מרגישים חופשי לשאול שאלות, להתייעץ איתנו, להתלבט ביחד ולמצוא את הפתרונות הכי טובים לאתגרים שלהם, ואני מזמין אותך לעשות זאת גם.

תמונה מתוך כנס קהילת השונישין על מערכת העיכול בתינוקות וילדים, ספטמבר 2019

להיות חלק מקהילה - משתתפים בפעילויות של קהילת מטפלי השונישין, מכירים מטפלים כמוך ויוצאים מה"לבד" של להיות מטפל

להיות מטפל אומר הרבה פעמים לעבוד לבד, ולא פעם זה מאתגר. כשהחלטת להיכנס לעולם השונישין וללמוד לטפל בשיטה, נכנסת גם לקהילה של מעל 700 מטפלים וזה אומר פחות לבד ויותר ביחד.

בקהילה אנחנו עורכים ימי עיון וכנסים, פרונטליים ואינטרנטיים, יש חיבורים ושיתופי פעולה, התייעצויות והפניות ועוד.

מה עוד מקבלים במסגרת קורס השונישין?

סט כלי הטיפול של השונישין

קורס השונישין הוא קורס מעשי, וזה גם אומר שמתחילים להתנסות ולתרגל את הטיפול ממש מיד, וזה אומר שחייבים את כלי הטיפול (שאינם נמכרים בארץ).

אז כדי שמיד יהיה ממש מיד, אנחנו דואגים גם לזה: עם הצטרפותך לקורס, נשלח לך את כל כלי הטיפול שצריך: סט של 4 כלים + כלי ייחודי ללחיצה על נקודות., כך שלא צריך להזמין, לשלם עוד, לחכות למשלוח ובינתיים לא להתנסות ולתרגל.

חוברות קורס שונישין:

לקורס יש גם 2 חוברות מודפסות! חוברת שעוקבת אחרי מצגת הקורס וחוברת מעשית-קלינית עם פרוטוקולי טיפול, אבחנות ועוד מידע חיוני על טיפול בילדים. את החוברת בנינו בצורה מאוד פרקטית כדי שתשמש אותך בקליניקה ותסייע לך בטיפולים.

כך שגם את החוברת נשלח אליך (יחד עם סט הכלים), מיד עם הצטרפותך לקורס.

מזה 4 שנים שאני משלבת בעבודתי כמטפלת את הכלי המופלא שנקרא שונישין. טכניקה פשוטה ועם זאת מיוחדת שגורמת לכל תינוק או ילד להתמסר לטיפול, להנות ואפילו לצחוק. והכי חשוב- התוצאות מדברות בעד עצמן. בעיות נפתרות והמטופלים חוזרים לקבל עוד מנה של 'דגדוגים'....
אביה דהן
אני מטפלת בדיקור סיני כבר מעל שש שנים, וכשהייתי בהריון עם הבן שלי חיפשתי שיטת טיפול לתינוקות שתהיה קצת יותר נעימה מדיקור. כשנה לפני כן ראיתי שקולגה עשתה קורס שונישין אצל ערן לשם והתחילה לטפל בילדים,
למדתי את הקורס אצל ערן ולאחר הלידה התחלתי לטפל בילד שלי והתחלתי לראות שינויים לאחר שתיים שלושה טיפולים. בשלב זה הכנסתי את השונישין גם לקליניקה, והתפלאתי לראות עד כמה שההורים ממש מחפשים טיפול כזה.
אני הכי אוהבת לטפל בשונישין בכל הנושא ההתפתחותי אצל תינוקות כמו: העדפת צד, טונוס גבוהה וחוסר רוגע. בנוסף, אצל ילדים עם בעיות עור מקומיות כמו אקזמה או אטופיק ראיתי התקדמות מאוד טובה.
עם השונישין הרבה יותר קל לילדים להתחיל כל טיפול אפילו אם המקרה לפני לדעתי מצריך דיקור, אני אתחיל עם שונישין, וע'י כך הילדים הרבה יותר מוכנים לשתף פעולה ולתת לי לטפל בהם. וזה מאוד חשוב.
אישית אני אוהבת לטפל בשונישין בגלל סיבה נוספת - הדרכת טיפול ביתי המאפשר תמיכה במצבים מסויימים והרגשת הרוגע שההורים והילדים מקבלים שיש משהו שגם הם יכולים לעשות.
נטלי קליינר

האחריות המלאה של קורס שונישין ל-90 ימים: לא התחברת? מחזירים ומקבלים את כל הכסף

החלטת להצטרף לקורס שונישין ולקהילת המטפלים וזה מצוין. אבל מה אם תמצא שזה לא מתאים לך?

גם אם הקורס נראה מדהים בעינך (והוא באמת כזה 😊) אנחנו רוצים שתהיה לך הזדמנות אמיתית להתנסות בו. לכן אנחנו מרגישים שממש חובה לתת לך תקופת זמן של 3 חודשים שאם בסיומה תחליט שלא התחברת והשונישין לא נותן לך פתרונות יוצאי דופן ומאפשר לך דברים שלא היו לך בעבר, יותר מנשמח לתת לך החזר כספי מלא, עד השקל האחרון.

כי לנו חשוב שבקהילת מטפלי השונישין יהיו מטפלים שמתחברים באופן עמוק לשיטה, מטפלים בה, מפיקים ממנה ערך ותועלת גדולים ופשוט אוהבים אותה. ואם זה לא יקרה אצלך, לא קרה כלום, מחזירים את הכלים והחוברות תוך 90 ימים מהיום בו הצטרפת לקורס, ומקבלים החזר כספי מלא תוך 7 ימי עסקים.

להצטרפות מיידית

לסיכום, מה מקבלים בקורס שונישין?

הקורס הדיגיטלי
עם תכנים עיוניים ומעשיים (בוידאו, מצגות וקבצי PDF) על דרכי אבחנה וטיפול בתינוקות וילדים בדרך היפנית האפקטיבית והמאוד ידידותית שגורמת לילדים לבקש לבוא לטיפול ולהורים להתמיד בטיפול ולטפל גם בבית. הקורס כולל גם פרק על הרחבת הקליניקה, מה שאומר לטפל ביותר ילדים (ולהרוויח יותר) באמצעות השונישין.
הגישה לקורס הדיגיטלי הינה מכל מכשיר ואינה מוגבלת בזמן כך שניתן ללמוד באופן גמיש ולחזור על השיעורים בכל זמן שרוצים
מפגשי התרגול והיישום
מפגשים מעשיים בהם מתרגלים הלכה למעשה את השונישין ואת טכניקות הטיפול של השיטה, צופים בהדגמות חיות עם ילדים, מנתחים מקרים קליניים ומקבלים יכולת וביטחון לטפל כבר מהמפגש הראשון.
ניתן להגיע ל-4 מפגשי יישום ותרגול שמתקיימים אחת לחודשיים, באופן גמיש, מתי שרוצים.
ליווי ותמיכה לאורך כל הדרך
קו פתוח להתייעצויות איתנו בכל נושא בתחום הטיפול בילדים, לאורך הקורס וגם הרבה אחריו (לא מוגבל בזמן).
מצטרפים לקהילת מטפלי השונישין
משתתפים בפעילויות פרונטליות ואינטרנטיות, מתחברים למטפלים כמוך, יוצרים שיתופי פעולה והפניות ויוצאים מה"לבד" הכל כך נפוץ של מטפלים.
מקבלים סט כלי טיפול בשונישין
השונישין הוא כלי טיפולי מעשי ולכן מומלץ להתחיל להתנסות ולתרגל ממש עם תחילת הקורס. לשם כך אנחנו שולחים לך סט של 4 כלי טיפול בשונישין ומכשיר ייחודי (טיישין) ללחיצה על נקודות.
מקבלים את 2 חוברות הקורס
חוברת המלווה את מצגת הקורס וחוברת קלינית עם הידע שצריך לקליניקה. החוברת נמצאת בקליניקה שלך ומסייעת לך בטיפולים
אחריות מלאה ל-90 ימים
לא התחברת תוך 90 ימים? נחזיר לך את כל הכסף! כך שיש לך זמן להתנסות, לתרגל, לטפל ולראות אם השונישין מתאים לך.
ובשורה התחתונה
קורס שונישין יאפשר לך לאבחן ולטפל בילדים בדרך פשוטה ויעילה, עם היענות גבוהה של ההורים והילדים לטיפול, תוך שיתוף פעולה של ההורים שמטפלים גם בבית ומתמידים, וכשהם רואים שהילד נהנה (ומבקש לבוא) ושהמצב שלו משתפר, הם ממליצים לחברים ומשפחה והקליניקה מתרחבת (ומקבלים גם את הדרך להרחיב אותה עוד).
ואם זה רק עבור הילדים או הנכדים שלך, הם די מהר יבקשו ממך טיפול ויהיה לך איך לטפל בהם, לעזור להם ופשוט להיות איתם בדרך מיוחדת במינה.
קורס השונישין תפס אותי ממש אחרי לידת בני הבכור, שכבר טיפלת כמה שנים אבל התחלתי לטפל בילדים רק ממש בתחילת ההריון של בני, לפני שלמדתי את השונישין הרגשתי שאני יכולה לטפל בדיקור בקטנטנים אבל בבני שנתיים היה לי קשה, השונישין נתן לי אפשרות להתקרב אליהם בלי לחשוש, ההפך בעזרת הכלים האלו הם ממש סמכו עלי, כך שאם חשבתי להשתמש במחט אז כבר לא הייתה לי בעיה..
בזכות השונישין הקליניקה שלי מאד התרחבה וגם אני העמקתי עוד בתחום הילדים, עד למצב שרוב המטופלים שלי היום הם ילדים...
קרן סיטבון
את השונישין פגשתי ב-2015 כשחיפשתי כלי נוסף לטיפול בילדים. אני מוצאת שהשונישין עוזר לי ולמטופלים שלי בכמה דרכים:
- קל ליצור חיבור מהיר עם ילדים שמגיעים לטיפול, במיוחד עם אלה שחוששים מטיפולים, כי היו אצל הרבה מטפלים או רופאים ולא היה להם נעים.
- הילדים משתפים פעולה בקלות כי בשבילם זה משהו מהנה ואז קל יותר לטפל בהם ולאורך זמן.
- החלק של ההורים בהצלחת הטיפול מאוד חשוב בעיני ועם השונישין קל להסביר להם מה לעשות בבית ורובם אכן עושים
- והתוצאות כמובן - אני משיגה תוצאות מאוד יפות בטיפול בילדים עם ליחה ונוזלים בדרכי הנשימה העליונות ובתחומים אחרים
חוץ מזה, השונישין נותן לי עוד תחום טיפול בקליניקה - הטיפול בילדים.
המטופלים המבוגרים אצלי בקליניקה שהם הורים יודעים מזה ומביאים את הילדים שלהם כשהם צריכים.
הקורס עצמו בנוי בצורה מאוד נוחה ללימוד והכל מאוד מעשי וקליני.
סנדרה בילון צדיק

ומה ההשקעה שלך בקורס שונישין:

12  תשלומים של 289 ₪ (ובסך הכל 3,468 ₪) כולל מע"מ

להצטרפות מיידית

למדתי כל מדהים אשר כבר התנסתי בו במטופלים שלי ובילדיי.
זו בהחלט מתנה טובה שהענקתי לעצמי לפני הלידה. תודה!
מירב ליכומנוב סבן - "מירב הבריאות", מטפלת ברפואה סינית, קריית מוצקין
תודה רבה על הקורס המרתק. כל רגע היה למידה חדשה עבורי.
תודה על הסבלנות והיסודיות בהעברת החומר.
כבר כתבתי בדפי המשוב ושוב אומר לך שבסמינר למדתי הרבה יותר ממה שלמדתי בשנת לימודים שלמה בהתמחות ברפואה סינית לתינוקות וילדים.
הרבה בגלל שהשונישין הוא מערך שלם של פרקטיקה יישומית בקליניקה ולא רק עוד תיאוריה עתיקה. תודות!
רינת שוחט - מטפלת ברפואה סינית, רחובות
חוויה לימודית מעשירה!
יום לאחר השיעור הראשון כבר טיפלתי בילד בן שנתיים וחצי!
כלי נהדר, תודה!
ערן גרנות - מטפל ברפואה סינית, באר שבע

להצטרפות מיידית לסמינר שונישין מכניסים פרטים ומתחילים לשנשן!

לשאלות והצטרפות טלפונית:
052-6868768