.

"שהילדה שלי תחזור לחייך..."

לפני שנתיים הגיעו אלי לקליניקה אמא וילדה מקסימה, בת 5. הן הגיעו כי הילדה לא יצאה ממחלות החורף - חום, נזלת, שיעול ולפעמים גם וירוס בטן.

אני מטפל בהרבה ילדים כאלה בקליניקה, ולרוב מדובר במחלה אחת ש"נמרחת" ולא מסתיימת, בגלל חולשת מערכת החיסון שלא מצליחה "להעיף" את המחלה החוצה אחת ולתמיד.

איך הכל התחיל?

ישבנו ודיברנו (הכל מתחיל בשיחה על האתגר) והילדה שיחקה וציירה בינתיים. קיבלתי מהאמא את ההיסטוריה הרפואית ואת הרקע, והתברר שהילדה החלה לחלות כשאבא שלה טס לחו"ל בפעם הראשונה ל-3 חודשים, במסגרת העבודה.

כאן כבר שאלתי על עניינים רגשיים והתברר שהילדה הפכה מילדה שמחה, חייכנית ואנרגטית, לילדה עצובה ואפילו מכונסת בעצמה.

גוף ונפש תמיד מחוברים ומשפיעים אחד על השני!

היה ברור לי שהחיבור בין גוף לנפש, שתמיד קיים, בא כאן לידי ביטוי בצורה חזקה. כששאלתי את האמא "מה הכי היית רוצה שיקרה?" התשובה היתה "שהילדה שלי תחזור לחייך".

התחלנו בטיפול בשיטת ה"שונישין" - רפואה יפנית לילדים. הטיפול ב"שונישין" עדין וידודותי ואני משתמש בו בדיקור ללא מחטים (כשאת המחטים מחליפים כלי מתכת קטנים ועדינים). במהלך הטיפול הילדה שיחקה בצעצועים שבקליניקה, לפעמים ציירה ושמעה סיפר שהאמא הקריאה.

החיוך על הפנים

אחרי 3 טיפולים, הילדה כבר היתה הרבה פחות חולה ואחרי 5 טיפולים, הילדה חזרה לעצמה - שמחת החיים, החיוך על הפנים, האנרגיות הטובות, מי שהיא באמת, וגם בלי המחלות שהיו נדבקות אליה בקלות.

היה מרגש לראות את זה ובפעם המי-יודע-כמה, לקבל הוכחה לחיבור ההדוק בין גוף לנפש וליכולת של הרפואה הסינית-יפנית להחזיר ילדים לעצמם - לבריאות פיזית ורגשית.

בקורונה יש המון ילדים שחווים קשיים רגשיים וגם פיזיים

ועכשיו, בתקופת הקורונה, הורים וילדים מגיעים עם אתגרים דומים: אתגרים פיזיים כמו נזלת, שיעול, קוצר נשימה, אלרגיות, בעיות גרון ואוזניים, בעיות במערכת העיכול, כאבי ראש וגם אתגרים רגשיים שהקורונה מחמירה: חוסר שקט קיצוני, בעיות התנהגות, מתח, פחדים וחרדות, טיקים ועוד.

זאת תקופה מאתגרת ומיוחדת וברור שההשפעה של מה שקורה בחוץ ניכרת מאוד על הרבה הורים וילדים. גם כאן, החיבור ההדוק בין גוף לנפש מאוד נוכח.

ואפשר להקל ולפתור! אחרי 20 שנים כמטפל ואלפי ילדים שטופלו, אני יוכל לומר בוודאות רבה שיש לסוג הרפואה בה אני עוסק - הסינית-יפנית, פתרונות מוכחים, טבעיים ויחסית מהירים לאתגרים השונים והמגוונים אצל ילדים.

כשהילד סובל גם את סובלת

אם גם הילד שלך סובל (ואם הוא סובל, בטוח שגם את ולפעמים כל הבית), אני מזמין אותך לשיחת ייעוץ איתי, על האתגר שלכם. בשיחה נוכל לראות יחד איך אפשר להוציא אתכם מהמעגל הלא פשוט הזה, באמצעות הרפואה הסינית-יפנית לילדים, בטיפול בקליניקה ו/או בבית (כן, יש פעמים בהם אפשר לטפל בעצמכם בבית).

לשיחת ייעוץ (ללא תשלום, ללא התחייבות) על פתרון האתגר הבריאותי של הילד שלך, הכניסי פרטים כאן:

אפשר גם להתקשר/לשלוח ווטסאפ: 052-6868768

קצת עלי - ערן לשם

הי, שמי ערן לשם, בן 50, מומחה לטיפול בילדים ברפואה סינית-יפנית ומורה ל"שונישין" - רפואה יפנית לילדים. אני מטפל משנת 2001 במבוגרים וילדים וב-7 השנים האחרונות 90% מהמטופלים שלי הם ילדים!

אני מתמחה בטיפול בבעיות הנפוצות ביותר אצל תינוקות וילדים - בעיות בריאות פיזיות: נשימה, עיכול, אוזניים, גרון, מחלות חורף, כאבים, וגם באתגרים רגשיים: חוסר שקט, קשב וריכוז, בעיות התנהגות, טיקים.

לאורך השנים טיפלתי באלפי ילדים וגם לימדתי מעל 750 מטפלים את שיטת ה"שונישין".

אני מאמין בכל ליבי שטיפול בילד צריך להיות עדין, ידידותי, מכיל ונותן מקום לילד. לכן הטיפול אינו כואב (ואפילו מדגדג!) ושם את הילד במרכז, וזאת הסיבה שילדים מאוד אוהבים לקבל את הטיפול (והרבה מהם פשוט לא רוצים ללכת הביתה אחרי :-)).

ההורים הם חלק בלתי נפרד מהטיפול, ואני מקפיד להיות קשוב להורה ולתת לה תמונה מלאה ובהירה של המצב, וגם הנחיות מה לעשות בבית כדי לקדם את הפתרון.

כי אני יודע שכשמבינים טוב יותר את המצב וגם מה אפשר לעשות כדי להועיל ולפתור אותו, יורד הרבה מתח ואפשר להתחיל לנשום לרווחה.

פרט לכך, אני אבא גאה לילדיי: מעיין, ארבל וליבי. הם אהבותיי הגדולות והמורים הטובים ביותר שלי. 

ערן לשם - טיפול, הדרכה, ייעוץ  |  מושב שילת  |  טל': 077-5597145  |  info@ani-bari.co.il

© כל הזכויות שמורות 2011-2020

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.