fbpx
אביב, חופש ו…אלרגיות

האביב כבר כאן!

השבוע סוף סוף אפשר לומר שהאביב כאן! לתאריך הזה שהיה לפני שבוע, יש משמעות למנגנון הביולוגי הפנימי שלנו, ל"טרמוסטט" שקיים אצל כל אדם.

הסינים והיפנים בהחלט התייחסו לזה כשהם חקרו איך גוף האדם פועל, ואחת ההמסקנות המתבקשות היתה שהאדם הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה בה הוא חי ופועל – מהטבע.

ויותר מזה, האדם הוא מיקרו-קוסמוס של הטבע, כלומר, התופעות שבטבע משפיעות על מה שקורה אצלנו בפנים, גם אם בתקופתנו אנחנו חושבים שכבר לא הכי.

הוראות ההפעלה של הרפואה הסינית-יפנית לאביב

אם חשבתם שגוף האדם לא מגיע עם הוראות הפעלה, הסינים והיפנים כתבו הנחיות כאלו – איך נכון לחיות בכל עונה כדי להיות חזקים ובריאים, כבר לפני אלפי שנים.

והנה הוראה אחת פשוטה מתוך ההנחיות, שמתאימה מאוד לאביב: "צאו החוצה!". רגע…למה לצאת החוצה? מול המסך יותר נוח, לא?

התשובה נמצאת אצל הילדים – אם תשימו לב לתנועה שלהם (במיוחד אצל הקטנים שפחות "התקלקלו" עדין) כשהם בחוץ עכשיו, לדינמיות שלה, לשמחה, לתחושת החופש תוכלו להבין את האביב ואת תחילת החופש הפנימי שהוא מסמל.

הזמן הנכון לפתיחות

אביב הוא הזמן של יציאה מהמצב המכונס שמאפיין את החורף, למצב פתוח, זורם, חופשי יותר.
האביב הוא גם הכנה מצוינת לקיץ שהיא במפורש עונה של להיות בחוץ (ואני כבר שומע אתכם אומרים "אבל אין מיזוג…"  :-)), היא עונה שיש בה פחות מחלות ופחות מתח ומתחזקים בה באופן טבעי וזה חשוב במיוחד לילדים שנוטים לחלות.

אם נעמיק עוד קצת בגישתה של הרפואה הסינית-יפנית, אז כדי להיות במיטבנו בקיץ, צריך להתכונן לכך כבר באביב.

 כבר עכשיו כדאי להפעיל את הגוף ולהיות יותר בתנועה, להיות יותר בחוץ (כבר אמרנו..), לאכול קל יותר, וגם, לא להשאיר דברים בבטן – טוב נעשה אם נוציא מה שיש, כמובן בדרך שלא פוגעת במישהו אחר, ואם זה אומר לצאת ליער הקרוב ולשחרר כמה צעקות, זה גם מצוין!

אלרגיות מישהו?

ואי אפשר בלי להתייחס לאלה שסובלים באביב – אלרגיות, בעיות נשימה, נזלת ועוד. אם אתם או הילדים שלכם כאלה, אני יודע שיכול מאוד להיות שהאביב לא בא לכם כל כך בטוב.

אלרגיה היא תגובת יתר של הגוף לאלרגן כלשהו – מחולל האלרגיה. זה יכול להיות אבק, קרדית אבק הבית ובאביב האלרגנים הינם אבקנים שנמצאים באוויר כתוצאה מהפריחה.

מערכת החיסון רואה בטעות את האלרגן כפולש מסוכן ומתחילה בשורת צעדים "להגנה" שיוצרים סימפטומים כמו פריחה בעור, נזלת, עיטושים, גרד בעיניים ועוד (על פי חומרת האלרגיה).

בראייתה של הרפואה הסינית והיפנית, תגובת היתר הזו היא ביטוי של חוסר איזון בגוף – מערכת פנימית כלשהי יצאה מאיזון והיא משפיעה על תגובת היתר של מערכת החיסון. 

כדי לחזור לבריאות טובה עם פחות תגובתיות אלרגית, יש לאבחן מהי המערכת שהתבלבלה ולהחזיר אותה לאיזון, ואת זה הרפואה הסינית-יפנית לילדים יודעת לעשות היטב ולהוריד דרמטית את מפלס הטישיו, האינהלציות והמשאפים והתרופות האנטי-היסטמיניות (נוגדות תגובה אלרגית).

ואם יש לכם ילד שסובל כך באביב, אני מזמין אתכם להתייעץ איתי ואשמח לעזור.

פשוט הכניסו פרטים ב"צור קשר" בלחיצה כאןאו שלחו ווטסאפ בלחיצה כאןואחזור אליכם לשיחת ייעוץ ידידותית, סבלנית וקשובה 🙂

ובינתיים, אביב נעים ופורח (רק בחוץ ולא על הגוף בבקשה!)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתם? שתפו גם אחרים!