fbpx
הקיץ הוא הזמן הטוב ביותר לחיזוק

הקיץ והחופש הגדול כבר כאן. לרובינו הקיץ עושה טוב (ואני לא מדבר על טמפרטורות של 38 מעלות ומעלה!), מצד שני, יש ילדים שקצת חולים ומצוננים (ואני לא מדבר על קורונה, אלא על התקררות פשוטה).

ויש גם ילדים עם אתגרים בריאותיים כמו קוצר נשימה (אצל חלק זה כבר מוגדר כאסטמה), דלקות ונוזלים או אלרגיות, שהקיץ הוא בדרך כלל תקופת רגיעה עבורם ואז כולם נושמים לרווחה – "עכשיו סוף-סוף הילד יהיה פחות חולה!"

אבל דווקא עבור הילדים האלה הקיץ היא תקופה חשובה להתחזקות כי הסתיו והחורף, עד כמה שזה נראה רחוק עכשיו, יגיעו גם הם.

הזווית המיוחדת של הסינים-יפנים על הקיץ ומה הקשר לנמלים

הרפואה הסינית קושרת באופן הדוק בין עונות השנה למצבו הבריאותי של האדם. בכל עונה יש "הוראות הפעלה" שאם ממלאים אחריהן, יש סיכוי טוב שבעונה הבאה נהיה בריאים יותר.

זה דומה למשל הנמלה והצרצר – הנמלה עבדה כל הקיץ, אגרה מזון ובנתה את המחילה שלה כשהצרצר שיחק, שר וניגן. מי עבר את החורף יותר בטוב?

כמובן שלא צריך להיות קיצוניים ולעבוד קשה כל הקיץ, כי לפי הרפואה הסינית-יפנית, הקיץ היא דווקא תקופה של הרפייה, שמחה ולב פתוח וזה גם אומר יותר בחוץ ופחות בפנים, אבל אצל תינוקות וילדים שסובלים מאתגרים שעולים בעיקר בסתיו ובחורף, זה הזמן לנצל את שפע האנרגיה שנמצאת בקיץ כדי לחזק אותם.

הנה 3 טיפים לחיזוק ביתי בקיץ

** כל מה שנכתב כאן הוא תחת מגבלות הנחיות הקורונה. יש לפעול בשיקול דעת ובהתאם להנחיות **

  • להיות יותר בחוץ – אנחנו רגילים להיות בפנים, במיזוג ובתוך המסך. כמובן שלא צריך לצאת החוצה בזמן שמאוד חם וקרינת השמש מסוכנת, אבל כדאי בשעות הבוקר המוקדמות או אחה"צ המאוחרת-ערב, להניח למסכים ולמיזוג ולשהות בחוץ. שהיית היתר במיזוג ובתוך המסכים הופכת אותנו לפאסיביים, עייפים וחלשים יותר וזה פיספוס של ימים טובים ומחזקים בחוץ.

  • תנו לילדים להיות ילדים – ילדים, במיוחד הקטנים, הם אנרגטיים עד כדי כך שאנחנו לא מבינים מאיפה הכוחות האלה! זה פשוט – אלה כוחות שמשמים אותם לגדילה וצמיחה ועל פי הרפואה הסינית-יפנית, אלה כוחות בעלי אנרגיה חמה, שמבקשת להשתחרר החוצה, במיוחד בקיץ. הרבה פעמים רואים את זה על ילדים שהפנים שלהם נעשות אדומות ממש בקלות, שמזיעים הרבה בלילה, בעיקר בחלקים העליונים, שזורקים את השמיכה ועוד. לכן, תנו להם לפרוק ולהוציא את האנרגיות, במיוחד בקיץ. הפעילות הזאת יוצרת אלצם גם תנועה פנימית שמחזקת אותם.

  • איכלו פירות וירקות חיים בשפע – הקיץ היא עונה של מאכלים קלים לעיכול ופחות מעובדים. לכן אנחנו רוצים לאפשר לילדים גישה לשפע של פירות וירקות חיים. כמובן שצריך לשים לב לגבי איזה פרי מתאים לאיזה גיל (במיוחד במעבר למוצקים אצל תינוקות) ולרגישויות או אלרגיות. יש גם פירות שלא מומלץ לצרוך כשיש נזלת, שיעול וליחה למשל – פירות טרופיים, בננות, פירות הדר. מומלץ גם שהפירות לא יהיו קרים ישר מהמקרר

האם צריך טיפול חיזוק בקליניקה?

כשהילד לא נוטה לחלות בסתיו או חורף או לסבול מאתגרים בריאותיים בעונות האלה, בדרך כלל לא צריך חיזוק מיוחד, פשוט אמצו את הטיפים האלה.

אם הילד שלכם כן סובל מאתגרים שמוחמרים בחורף, יכול להיות שחיזוק יכול להועיל, אבל אני לא יכול לומר את זה בצורה גורפת, אלא אחרי שיחה אישית.

כך שאתם מוזמנים בשמחה לשלוח פנייה בלחיצה כאן

או לשלוח אלי ווטסאפ: 052-6868768

** הכתוב כאן אינו מהווה המלצה או התוויה רפואית! בכל בעיה רפואית יש להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך מתחום הבריאות **

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתם? שתפו גם אחרים!