fbpx
מעבדות לחירות – בדיוק עכשיו, זה הזמן

אביב הגיע פסח בא! ריח של התחדשות באויר – מתחיל להתחמם, יש יותר שעות אור (גם בזכות התרומה של שעת השינה בשבוע שעבר) ואנשים מתחילים לצאת מתרדמת החורף ולהיות יותר פעילים, והפעילות הפופולרית של הימים האחרונים היא כמובן, נקיונות הפסח (מקווה שזה כבר כמעט מאחוריכם).

הטבע משפיע עלינו

למרות שאנחנו חיים בסביבה דיגיטלית מתקדמת, הטבע הוא חלק בלתי נפרד מאיתנו ואנו מושפעים ממנו, אפילו בלי שנחשוב על זה, לכן אצל חלק מאיתנו מופיעות אלרגיות, שינויים במצב הרוח, לפעמים עייפות או מצד שני אנרגיה בלתי מוסברת. בהכל "אשם" האביב, עונת המעבר שאני הכי אוהב.

אנחנו נמצאים כרגע בדיוק בתפר בין העונות והתפר הזה מביא עימו, לפי הרפואה הסינית, מין חוסר יציבות. זה בדיוק כמו לעבור דירה או מקום עבודה-שינויים כאלו שמביאים לחוסר יציבות זמני עד שמתרגלים למצב החדש. אבל חוסר היציבות הזה מביא איתו גם הזדמנות מעניינת, הזדמנות להתחדשות ולשינוי כדי לצאת, אפילו לקצת, מעבדות לחירות.

העבדות להרגלים הישנים

למה אני מתכוון כשאני אומר "עבדות"? הרי אנחנו בארץ חופשיה בה כל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה! זה נכון, אבל כאן אני מתכוון לעבדות במובן הפנימי והאישי, העבדות להרגלים הישנים. נכון, הרגל ישן יכול להיות מאוד נעים-הוא מוכר, חמים, יציב וזה לא בהכרח רע, אבל אם אותו הרגל חמים ונעים מונע מאיתנו לעשות את השינוי שישפר את החיים שלנו, אנחנו הופכים לעבדים להרגל הזה.

הנה דוגמא קטנה מהחיים. ניקח את משה (שם בדוי שמתאים במיוחד לפסח) שכל החיים אהב לאכול לחם לבן עם חמאה. זה היה לו מאוד טעים, משביע והטעם כל כך מוכר. יום אחד משה גילה שהכולסטרול מתחיל לעלות וגם רמת הסוכר בדם כבר מתחילה להגיע לגבול העליון. הרופא אמר שזה הזמן לשינוי, וגם אשתו כבר מצפה שיחליף את פרוסת הלחם הלבן עם החמאה בפרוסת לחם מלא או לחם שיפון עם טחינה ביתית או שמן זית (היא אפילו מוכנה להכין לו טחינה כל יום!). אבל משה חושב לעצמו שהפרוסה עם החמאה כל כך טעימה ומוכרת, כל החיים הוא אכל אותה, איך עכשיו הוא יעשה את השינוי ויעבור למשהו לא מוכר? זה יהיה טעים? משביע? אולי כבר עדיף לקחת תרופות לכולסטרול וסוכר ולהמשיך לאכול את אותה הפרוסה הטובה והמוכרת.

בדיוק בנקודה הזאת משה הפך לעבד להרגל הישן שלו, ולא רק זה, הוא הופך לעבד להרגל חדש של נטילת תרופות.

הסוד לשינוי מוצלח וליציאה לחירות

מה הוא יכול לעשות במקום? קודם כל להחליט שבגלל שהוא קיבל איתות ברור שמצב בריאותו משתנה לרעה, זה הזמן לזנוח את ההרגל הישן ולהתחיל עם הרגל חדש, בריא יותר. התיאוריה יפה ונכונה אבל תכל'ס, איך עושים את זה? הסוד הוא בלהתחיל לשנות דבר אחד קטן. שינוי קטן בכל פעם זאת הדרך הנכונה: בשבוע הראשון מחליפים את פרוסת הלחם הלבן עם החמאה בפרוסת לחם מלא עם שמן זית או טחינה, בשבוע השני מתחילים לצאת להליכות-ביום הראשון 10 דקות, בפעם השניה 12 דקות וכן הלאה. כך, בצעדים קטנים, כל פעם קצת, ממש כמו שתינוק הולך את צעדיו הראשונים, משנים ויוצאים לחירות. 

עכשיו זה הזמן לקחת צעד קטן

אל תחכו "לזמן המתאים" או לתזמון הנכון כדי לעשות את "השינוי הגדול". עכשיו הוא בדיוק הזמן המתאים כשרוח השינוי של האביב נותנת לכם רוח גבית, להתחיל בצעד קטן.

אז קחו לכם כמה דקות רגועות בכל ההמולה של ההכנות לחג, נשמו עמוק ובלי להתלבט יותר מדי, מה הדבר שאתם הכי רוצים לשנות עכשיו? דבר אחד בלבד: האם זה לרזות, להתחיל לעשות ספורט, לאכול בריא יותר, להיות יותר עם הילדים או כל דבר אחר, קטן כגדול. אפילו אם אתם לא יודעים איך בדיוק אתם הולכים לעשות את זה, קחו את הצעד הראשון ואל תדאגו, אחריו כבר תדעו לקחת הצעד השני ואחריו גם את השלישי.

אני מבטיח לכם שכשתיקחו את הצעד הראשון הזה, אפילו אם הוא קטנטן, תרגישו הרגשה מרעננת כזאת. זאת בדיוק ההרגשה של יציאה לחירות. 

חג שמח וחופשי!

תגובה אחת על “מעבדות לחירות – בדיוק עכשיו, זה הזמן”

  1. הדס פילצר הגיב:

    מסכימה עם כל מילה. וכמה נעימה הרגשת החירות הפנימית הזו כשהדרך לשינוי מתחילה ואף ממשיכה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתם? שתפו גם אחרים!